poniedziałek, 10 listopada 2014

Jak zapobiegać powstaniu kaca - wyjaśnienie

Impreza, na której myśli się jedynie o tym, co będzie jutro, nie jest najlepszym sposobem na spędzenie wolnego wieczoru. Dlatego też, lepiej znaleźć sposób, który zapobiegnie powstaniu kaca. Nie jest to takie skomplikowane, jak się może wydawać. Poniżej kilka porad, które pozwolą na rześkie samopoczucie dzień po piciu alkoholu.

Co logiczne, najlepszą metodą zapobiegania syndromowi dnia poprzedniego jest po prostu... unikania picia alkoholu. Ale, co logiczne, mało kto czyta ten artykuł, żeby zdobyć właśnie takie rady. Dlatego też warto...

Po pierwsze
Podczas picia alkoholu, należy pić sporo wody. Powinno się na każde 100 mililitrów wódki wypić co najmniej 250 mililitrów wody. A to dlatego, że kac powstaje przede wszystkim na skutek odwodnienia organizmu.

Po drugie
Gdy popijasz alkohol, unikaj napojów gazowanych. A to dlatego, że popijanie napojami gazowanymi sprawia, że alkohol szybciej przenika do krwi.

Po trzecieJedz i pij to, co zawiera witaminy. Witaminy pozwolą na zredukowanie wszelkich niedogodności związanych z trawieniem alkoholu.

Po czwartePamiętaj, że jeśli już zamierzasz mieszać alkohole, to rób to w odpowiedniej kolejności. Pij zaczynając od tych o najmniejszym woltażu, a kończ na tych o największym. Warto jednak pamiętać o tym, że alkoholi najlepiej nie mieszać.

Po piątePodczas picia zażyj tabletkę 2 KC lub jakąkolwiek inną, przewidzianą do redukowania skutków Kaca.

Po szósteNie pij na pusty żołądek. Zanim zaczniesz spożywać alkohol, zjedz coś tłustego. Rosół przyrządzony według staropolskiej receptury będzie w sam raz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz